شرکت ایران فاوا گسترش در سال 1384 با هدف ارائه خدمات و راهکارهای تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات با سهام مشترک شرکت‌های ایران خودرو، تام ایران خودرو و مگفا تأسیس شده است. با توجه به گسترش فناوری اطلاعات در دنیای امروزی و تکیه روزافزون کسب‌وکار سازمان‌ها به آن، شرکت ایران فاوا گسترش می‌کوشد تا با به‌روز نگه داشتن سطح دانش و تجربه تیم فنی خود و همچنین تمرکز بر مباحث نوین و جدید در حوزه فناوری اطلاعات، وظیفه خود در زمینه ارائه خدمات و راهکارهای فناوری اطلاعات را در سطحی کاملاً حرفه‌ای انجام دهد. همچنین شرکت ایران فاوا گسترش با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در یک واحد مستقل، اقدام به انتقال دانش فنی به منظور ارتقاء سطح علمی دانشجویان و کارشناسان سازمان‌ها و ارگان‌ها می‌نماید. بطور کلی بدنه فنی شرکت ایران فاوا گسترش از 4 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

  • واحد ارتباطات و زیرساخت: ارائه خدمات در زمینه طراحی و پیاده‌سازی مراکز داده (شامل پشتیبانی سرورها و منابع ذخیره‌سازی، طراحی و پیاده‌سازی انواع شبکه، راهکارهای مجازی‌سازی، پیاده‌سازی سرویس‌های زیرساختی، پیاده‌سازی سرویس‌های حرفه‌ای Enterprise، ارائه راهکارهای امنیتی، پیاده‌سازی سامانه مدیریت و مانیتورینگ فناوری اطلاعات و…)، پیاده‌سازی بستر رایانشی تحت ابر، تأمین و فروش تجهیزات سخت‌افزاری و سرویس‌های نرم‌افزاری و…

 

  • واحد سیستم‌های اطلاعاتی: ارائه خدمات در زمینه تحلیل، توسعه و نگهداری سیستم‌های اطلاعاتی با تکیه بر متدهای روز دنیا با تجربه توسعه سیستم‌های آنلاین با Overload بالا، تأمین نیروی انسانی متخصص در حوزه توسعه نرم‌افزار و پایگاه‌داده

 

  • برنامه‌ریزی منابع سازمانی: ارائه خدمات پیاده‌سازی و پشتیبانی در زمینه ERP

 

  • آکادمی فاوا: انتقال دانش فنی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق برگزاری دوره‌های تخصصی منطبق با استانداردهای بین‌المللی، در محیطی حرفه‌ای و مجهز

 

شرکت ایران فاوا گسترش به عنوان یک بنگاه اقتصادی دانش محور برای نیل به اهداف خود همواره از مشاوران و کارشناسان مجرب و خلاق داخلی و خارجی بهره جسته و به لطف انجام پروژه‌های کلان در ارگان‌های معتبر و بزرگ همانند گروه صنعتی ایران خودرو، به تجارب و دانش سودمند و منحصر به فردی در سال‌های فعالیتش دست یافته و اکنون می‌تواند شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر را در زمینه‌های تخصصی مربوطه یاری نماید.

مدیریت پیمان

شرکت ایران فاوا گسترش به عنوان مجری بخش عمده‌­ای از پروژه­‌های فناوری اطلاعات در گروه صنعتی ایران خودرو، با گستره­‌ای از فعالیت­های گوناگون روبرو بوده و لازم است تا بخشی از این خدمات را به پیمانکاران واگذار نموده و صرفاً نقشی نظارتی و مدیریتی داشته باشد. به همین دلیل با تعریف و تدوین ساز و کارها و فرآیندهای مربوط به مدیریت پیمانکاران و با کمک ابزارها و تکنیک­‌های مناسب، چارچوبی برای این منظور در شرکت ایران فاوا گسترش ایجاد شده است.

 

مدیریت قراردادها

با توجه به قراردادهای متعددی که شرکت ایران فاوا گسترش با کارفرمایان خود منعقد نموده و با در نظر گرفتن روند افزایشی تعداد این قراردادها، فرآیندهایی به منظور مدیریت قراردادها در شرکت ایران فاوا گسترش ایجاد گردیده است.

 

نظام مدیریت پروژه 

دفتر مدیریت پروژه نهادی است که در سازمان‌‌های پروژه‌‌محور مورد استفاده قرار می‌گیرد و وجود آن سبب رشد و تکامل فعالیت‌های مدیریت پروژه در سطح سازمان می‌شود. بسته به اندازه، ساختار، پیچیدگی و نوع سازمان ممکن است در یک زمان، پروژه‌های متعددی در حال اجرا باشند. دفتر مدیریت پروژه باعث تمرکز سیستماتیک مدیریت پروژه در سازمان شده و وضعیت کلی پروژه‌ها و برنامه‌های سازمان را با دقت بسیار بالایی کنترل می‌کند. نقش دفاتر مدیریت پروژه متنوع و گوناگون است اما مأموریت اصلی همه این دفاتر ایجاد ساز و کار لازم به منظور مدیریت یکپارچه طرح‌ها و پروژه‌های سازمان‌ها برای تحویل به موقع، باکیفیت و در چارچوب هزینه‌های پیش‌بینی شده است. همچنین دفتر مدیریت پروژه خدماتی از قبیل مدیریت منابع، اجرای آموزش و مشاوره را ارائه می‌دهد ‌که با استفاده از این خدمات، مخاطرات احتمالی شکست پروژه‌ها و طرح‌ها در سازمان کاهش می‌یابد. در حال حاضر مدیریت پروژه بصورت حرفه­‌ای بر اساس استاندارد PMBOK و با کمک ابزار MS-EPM در شرکت ایران فاوا گسترش راه‌اندازی شده است.

 

نظام بهای تمام شده خدمات و محصولات

شرکت ایران فاوا گسترش به منظور بالابردن قدرت رقابت و خلق ارزش برای مشتریان سعی نموده در اجرای پروژه‌های خود با حفظ کیفیت، هزینه را کاهش داده و در همین راستا با استقرار نظام بهای تمام شده محصول و خدمات توانسته است تا حد زیادی هزینه­‌ها را کنترل نماید. بطوریکه در سیاست قیمت‌گذاری با استفاده از این مکانیزم، رقابتی‌ترین قیمت را ارائه می­نماید.

 

استقرار مرکز پشتیبانی 

یکی از دغدغه­‌های مشتریان، کیفیت خدمات پس از فروش و نحوه پشتیبانی توسط فروشندگان پس از خرید می­‌باشد. شرکت ایران فاوا گسترش وظیفه خود می­‌داند تا زمانیکه مشتری نیاز به خدمات دارد، با کیفت قابل قبولی به ارائه این خدمات ادامه داده و همواره در کنار مشتری باقی بماند. به این منظور با راه‌اندازی مرکز پشتیبانی و خدمات مشتریان با ابزارها و مکانیزم­‌های متنوع سعی کرده­ایم حس اطمینان و دلگرمی را برای مشتریان خود را فراهم آوریم. مرکز پشتیبانی بطور شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان می‌باشد.

 

مدیریت ارتباط با مشتریان 

مشتریان و رویکرد آنها نسبت به یک سازمان نقش تعیین کننده‌­ای در موفقیت و یا عدم موفقیت سازمان­ها ایفا می­‌کند. از زمانیکه یک سازمان دریافته است که یک مراجعه کننده (Suspect) قابلیت تبدیل شدن به یک مشتری (Customer) را دارد، تا زمانیکه آن مشتری به یک شریک تجاری (Partner) برای سازمان تبدیل شود، راه درازی پیش رو می­‌باشد. در این رابطه رویکرد سازمان و نگاهی که به مشتری دارد بسیار تعیین کننده است. اگر مشتری‌مداری را از یک شعار به یک ارزش تبدیل کرده و تمام فعالیت­‌های سازمان را در مسیر خلق ارزش برای مشتری سازماندهی نماییم، می­‌توانیم امیدوار باشیم که شرکائی در کنار خود خواهیم داشت که همواره حامی ما خواهند بود. به همین دلیل بر این امر مهم تمرکز نموده و با راه‌اندازی سامانه ارتباط با مشتریان سعی کرده­‌ایم تا حد امکان به این هدف نائل شویم. همراهی و همفکری مشتریان راهنمای ارزشمندی برای ما خواهد بود.

 

مدیریت منابع انسانی

ما باور داریم نیروهای انسانی ایران فاوا گسترش با ارزشترین و مهمترین سرمایه‌های شرکت می‌باشند و معتقدیم آنها هستند که موفقیت شرکت را رقم می‌زنند و آن را در نیل به جایگاه‌های والا یاری می‌کنند. روشن است که پیشرفت یک شرکت و تسریع روند پیشرفت آن ارتباطی تنگاتنگ با نیروهای انسانی دارد. ما باور داریم داشتن یک تیم قدرتمند و استفاده از توانایی‌ها و دانش آنان مهمترین عامل رشد ما بوده و می‌تواند ما را برای رسیدن هر چه سریعتر به اهدافمان سوق دهد. ما با این نگاه، نیروهای خود را از میان افراد متخصص، مجرب، خلاق و با استعداد انتخاب نموده و تلاش می‌کنیم تا یک محیط کاری آرام، دوستانه و پویا را فراهم نماییم. حفظ آرامش اعضای خانواده بزرگ شرکت ایران فاوا گسترش از اصول اساسی ما بوده و بازخوردهایی که از یکایک اعضاء می‌گیریم، در برداشتن گام‌های پیشرفت بسیار سودمند خواهد بود.

مدیر

عنوان شغلی

میزان تحصیلات

رشته تخصصی

مسعود صفری

مدیر عامل و عضو هیئت مدیره

کارشناسی ارشد

مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات

احسان واعظی جزئی

 رئیس هیئت مدیره

دکترا

مهندسی صنایع

حامد طیبی

 نایب رئیس هیئت مدیره

کارشناسی

مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات

شرکت ایران فاوا گسترش با سهام مشترک شرکت‌های ایران خودرو، تام ایران خودرو و مگفا تأسیس شده است.

شرکت ایران خودرو

شرکت ایران خودرو به عنوان بزرگترین شرکت تولید خودرو در خاورمیانه و شمال آفریقا با هدف رسیدن به کلاس جهانی به عنوان یک خودروساز صاحب برند، توانایی علمی و تحقیقاتی خود را توسعه داده و به تأسیس یک مرکز برای تحقیق و توسعه، ساخت موتور و مراکز تست فنی خودرو همت گماشته است. ایران خودرو با همکاری کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه، آخرین فناوری‌های ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی را به کار گرفته است. بدین ترتیب صادرات محصولات شرکت ایران خودرو با هدف حضور در بازارهای جهانی و توسعه یک برند بین‌المللی از سال 1381 به عنوان مهمترین سیاست در دستور کار قرار گرفته است. از آن زمان تاکنون این سیاست نقشی کلیدی را در کسب سهمی از بازارهای جهانی و ارتقاء کشور ایران در عرصه جهانی صنعت خودرو ایفا کرده است.

 

شرکت مگفا

مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) از ابتدای سال ١٣٨٢ به عنوان شرکت تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران فعالیت خود را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز نموده است. این شرکت هم اکنون از طریق واحدهای کسب‌وکار و شرکت‌های وابسته در زمینه مدیریت، نظارت، مشاوره، ارائه محصولات و خدمات و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حضوری فعال و مؤثر در بازار داخلی با رویکرد حضور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

 

شرکت تام ایران خودرو

شرکت تام ایران خودرو مجموعه‌ای در سطح بین‌المللی است که در زمینه مهندسی و اجرای طرح‌های عمرانی و صنعتی فعالیت دارد. این شرکت از ابتدای تأسیس با تکیه بر دانش سرمایه‌های انسانی خود و انتقال فناوری‌های نوین و بکارگیری آنها توانسته است رشد قابل ملاحظه‌ای در مهندسی و اجرای پروژه‌ها بصورت EPC در حوزه‌های مختلف داشته باشد. مدیریت نوین و پویا، تعهد به ارزش‌های انسانی، شایسته‌سالاری و بومی‌سازی فناوری‌های روز دنیا از جمله دستاوردهای شرکت تام ایران خودرو است. گستره خدمات و محصولات شرکت تام ایران خودرو در حوزه‌های خودروسازی، اتوماسیون صنعتی، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع ریلی، صنایع معدنی، نیرو و تأسیسات می‌باشد.