استقرار و پیاده سازی ERP

اجرای یک راهکار ERP ، یک پروژه بزرگ است که با چالش های زیادی همراه می باشد. از این رو رهبران تجاری سازمان نگرانی های زیادی در خصوص پیاده سازی این سیستم ها دارند، از هزینه بالای پروژه و بازگشت سرمایه گرفته، تا برآورده شدن نیازمندی های سازمان. به عبارت دیگر، پياده سازي ERP در سازمان همراه با مخاطراتي است كه در صورت عدم توجه و كنترل مي تواند باعث شكست يا ناكار آمدي استقرار گردد. به همین جهت استفاده از یک تیم پیاده ساز متخصص که با برنامه ریزی و اجرای درست پیش روند، نقش مهمی در استقرارموفق این سیستم ها دارند.

ما پیاده سازی ERP را براساس روش توافق شده با مشتری براساس یکی از الگوهای زیر انجام می دهیم:

روش استاندارد پیاده سازی Asap یا Accelerated SAP

این روش یک متدولوژی موفقیت آمیز، تکرار پذیر و منعطف است که برای پیاده سازی راه حل های نرم افزاری شرکت SAP در بین شرکت ها و صنایع مختلف به کار می رود. این روش حاصل تجربیات و کار مداوم متخصصان این شرکت در پیاده سازی راه حل های نرم افزاری در شرکت های بزرگ و کوچک در صنعت و خدمات می باشد. مزایای این متدولوژی پیاده سازی، کاهش زمان، هزینه و ریسک پروژه برای تیم پیاده سازی و شفاف سازی مسیر رسیدن به هدف نهایی، مدیریت دانش کسب شده در خلال اجرای پروژه و دستیابی به منافع بیشتر در جریان مستند سازی می باشد.

روش ASAP يك طرح جزيي از پروژه SAP است كه تمام فعاليت هاي پياده سازي را در بر مي گيرد. پيمودن مراحل اين پروژه سريع تر از پروژه هاي ديگر است. اين روش شامل فازهاي زير است:

فاز 1) آماده سازي پروژه

در اين فاز برنامه ريزي مناسب و ارزيابي آمادگي سازماني انجام مي گيرد، تا اطمينان حاصل شود كه:

  • براي انجام پروژه در سازمان توافق كامل وجود دارد
  • اهداف روشن براي پروژه تعيين شده است
  • فرهنگ تغيير پذيري در شركت وجود دارد

آیتم هایی که در این فاز مشخص می شوند موارد زیر هستند:

  • معرفی حامی و مدير پروژه بصورت رسمی
  • معرفی مشتريان و ذينفعان کليدی
  • مرور محدوده، تعاريف و اهداف پروژه
  • مرور برنامه زمانبندی و نقشه ها و بودجه
  • مرور اقلام قابل تحويل
  • مرور مشكلات پيشرو
  • تشريح گام های بعد

فاز 2) مدل سازي كسب و كار

در اين فاز فرايندهاي كسب و كار تشریح شده و نیازمندی های مشتری مشخص می گردد. به عبارتی مشتری و تیم پیاده ساز به درک مشترکی از نیازمندی ها و خواسته های مشتری می رسند و بر اساس آن ها تصمیم گیری می شود که از فرآیندهای استاندارد سیستم استفاده شود یا اینکه در برخی موارد لازم، نیازمندی ها خاص مشتری توسعه داده شوند. و در نهایت راهکارهای مناسب طراحی گردند.

فاز 3) واقع نمایی

در این فاز راهکارهای طراحی شده در فاز قبل در سیستم پیاده سازی می گردند.

فاز 4) آماده سازي نهايي

بررسی نهایی سیستم انجام می شود. همچنین کاربران نهایی آموزش داده می شوند.

فاز 5) اجرا و پشتیبانی

در اين فاز سيستم طراحي شده، در محیط عملیاتی اجرایی می گردد.

فاز 6) تحویل نهایی

در اين فاز بازنگري هاي ضروري در سيستم صورت می پذیرد تا از پياده سازي موفق سيستم، اطمينان حاصل شود.

 

پیاده سازی agile

روش چابک یا agile  متدی است که از رویکرد تکرار شونده‌ای استفاده می‌کند و در فواصل زمانی مشخص، اجزایی از پروژه را که قابل تحویل دادن باشند، تولید می‌کند. در واقع متدولوژی Agile مجموعه روشهایی است که باعث می شود تا نرم افزار تولید شده کاملا با نیازهای مشتریان مطابقت داشته باشد. در این روش محصول به صورت فاز بندی به مشتری تحویل داده می شود و مشتری با تیم پروژه کاملا در ارتباط است. در واقع تیم توسعه در بازه های زمانی مختلف با مشتری ملاقات کرده و یک خروجی از نرم افزار را به آنها تحویل داده و بازخورد را مشاهده میکند. به عبارت دیگر متدولوژی چابک در صدد تعریف محدوده های کوچک تر و اجرای کلیه مراحل به صورت چابک و سریع می باشد.

متدولوژی Agile در سالهایی بوجود آمد که شرکت های نرم افزاری در تولید محصول خود با شکست مواجه می شدند. علت این شکست برآورده نشدن نیازهای مشتریان بود. به عنوان مثال روی یک پروژه نرم افزاری زمان و انرژی گذاشته میشد ولی در هنگام تحویل آن، نیازهای مشتری را مرتفع نمی کرد.  دلیل آن هم عمدتا این بود که آنها به نیازمندی و رضایت مشتری که یکی از اهداف اصلی پروژه است توجه کمتری می کردند. در این هنگام مدیران چند شرکت نرم افزاری گرد هم آمدند و متد های مدیریتی را بوجود آوردند که باعث می شد محصول نهایی کامل مطابق نیاز مشتری باشد.